Een paar weken geleden zagen wij nog jonge zwijnen , het lijkt of ze dit jaar zeker drie nestjes hebben gekregen.
In een artikel van de NOS lees ik het volgende:
Door de milde winters van de afgelopen drie jaar is de populatie ongekend groot, vertelt ecoloog Hugh Jansman. “Daardoor is er veel voedsel, zijn zeugen eerder zwanger en krijgen ze grotere nestjes.
Omdat het het voedsel, de eikels en beukennootjes, inmiddels op is, gaan ze op andere plekken zoeken. “Dat heeft gevolgen voor de verkeersveiligheid en landbouw.”
“Maar”, zo zegt Jansman, “ze doen ook heel veel goeds. Ze woelen de grond om en brengen zaden over waardoor planten kunnen kiemen.
Wat een heerlijke foto en goede documentatie.
LikeLiked by 1 persoon
Prachtig!
LikeLiked by 1 persoon
Het worden er steeds meer.
Natuurlijke groet,
LikeLiked by 2 people
Achgutte…wat leuk. Straks zijn er natuurlijk wel weer te veel zwjnen waardoor er weer impopulaire maatregelen nodig zijn 🤔🤔🤔
LikeLiked by 1 persoon
Ja reken maar Margriet. Mensen bemoeien zich overal mee.
LikeLike
Als er maar geen overschot komt, waardoor ze moeten worden afgeschoten, dat zou vreselijk zijn.
LikeLiked by 1 persoon
Prachtige foto. Misschien een tip om de snuit van moeder plaatselijk even door te drukken op hooglichten of middentonen met het doordrukpenseel
LikeLiked by 1 persoon
Nou…er zijn nu nog volop eikels, lijkt er op dat het veel meer is dan andere jaren. Dus goed voor de zwijntjes….in hun pyjama’s.. 😄
LikeLiked by 1 persoon
Een mooi tafereel, ze zien er puik uit. Glanzende vacht!!!!!
LikeLiked by 1 persoon
Je hebt ze hier mooi in het zonnetje gezet.
Zo lang ze nog niet oprukken naar Friese contreien, valt het nog mee … ;-).
LikeLiked by 1 persoon
Ojee je voeld al waar dat naar tod gaat ik steek vast een kaarsje voor ze op ! Wanneer gaan ze eens inzien dat moedernatuur dat zelf wel regelt. Mooie foto Eveline !
LikeLiked by 1 persoon
Ben benieuwd wanneer de jachtgeweren weer uit het vet gehaald worden!
Maar je foto van dit jonge gezin is aandoenlijk!
LikeLiked by 1 persoon
Mooie Foto. De discussie wel of niet ingrijpen blijft moeilijk er is al te veel in gegrepen de dieren is al te veel ruimte af genomen .
LikeLiked by 1 persoon
Leuk zo’n jonge zwijntjes
LikeLike
schattig toch hé
LikeLike
Wat een prachtige, schattige en sprookjesachtige schitterende foto van “de zeug en haar drie biggetjes”! 🙂
Ik ben het met Sary eens, dat moeder natuur zelf alles regelt, maar de mens blijft zich er toch in bemoeien! Is dit uit belang voor het dier of uit eigen belang en winstbejag!? Ik denk dat laatste! Ik wens je nog een fijne avond en week toe.
Fijne genietgroetjes, Heidi
LikeLike